Gerosios patirties seminaras „Rusų kalbos pamoka kitaip“

Lapkričio 11 d. trisdešimt vienas Kelmės, Raseinių ir Radviliškio rajonų rusų kalbos mokytojas susitiko prie kompiuterių ekranų gerosios patirties seminare „Rusų kalbos pamoka kitaip“, kurį vedė mokytoja-praktikė Natalija Litovčenko, atvykusi į Lietuvą prieš penkerius metus iš Ukrainos. Šiuo metu lektorė dirba Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje ir dėsto Klaipėdos universitete.
„Pakalbėk su manimi rusiškai“ – taip vadinsis vadovėliai, kuriuos rašo Natalija ir kuriuos ji pristatė mūsų auditorijai. Lektorė teigė, kad be talento ir meilės savo darbui negali dirbti dviejų profesijų žmonės – tai gydytojai ir mokytojai. Todėl ji stengiasi savo pamokoje dirbti naujoviškai, kad vaikai pamiltų jos dėstomą dalyką, kad jiems būtų įdomu mokytis. Taip gimė teatras, kuriame mokiniai vaidino nuo 6 klasės. Šiandien jie jau dešimtokai ir džiugu, kad rusiškai iš penkiolikos mokinių gerai kalba 13, tik 2 sekasi sunkiau.
Seminaro metu lektorė pristatė pamokų planus, kalbėjo apie dėstymo metodus, ji seminaro klausytojus susipažindino su būsimo vadovėlio ir pratybų medžiaga. N. Litovčenko pakvietė mokytojus diskusijai ir lauks pastabų ir pasiūlymų, kuriuos planuojama aptarti vasario mėnesio susitikime.