Kalėdinio žaisliuko gamyba kimekomi technika

Gruodžio 7 d. dailės ir technologijų mokytojai rinkosi į seminarą „Kalėdinių žaislų dekoravimas“. Lektorė, Užvenčio Šatrijos Raganos dailės mokytoja  ir  rajono dailės mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Simona Tekorienė. Seminaras vyko kiek neįprastai, t. y. mišriu būdu: vieni mokytojai atvyko į Švietimo pagalbos tarnybą, kiti seminare dalyvavo virtualiai ir žaislą gamino klausydami Simonos ir  ekrane stebėdami gaminimo eigą.

Simona dalyvius trumpai supažindino su kimekomi. Šią techniką pradėjo naudoti Japonijoje pirmoje 18 a. pusėje. Tai buvo pirmoji lėlė pagaminta iš medžiagos skiaučių. Nors kimekomi pradininkai – japonai,  tačiau šios kalėdinės dekoracijos – amerikietiškų dygsniuotų durstinių tradicija. Kad pagaminti šį nuostabų kalėdinį žaislą, reikia: putplasčio burbulų, įvairiaspalvių audinių skiaučių (audinys neturi būti nei per daug storas, nei per plonas, nes jo kraštelius reikės gražiai sukimšti į putplasčio plyšelius), skriestuvo ar stiklinės, pieštuko ir aštraus peiliuko. Taip pat adatėlių gražiomis galvutėmis ir spalvotų juostelių. Dar prieš darant kimekomi pirmiausia reikia tinkamai pasirinkti ir suderinti jums patinkančių audinių skiauteles. Nuspęsti, kuri spalva bus  dominuojanti, o kuri bus kaip papildymas.

Maloniai pabendravusios, sukūrusios savo žaislą, kurio niekas neatkartos ir pasisėmusios idėjų kalėdinėms dovanoms, seminaro dalyvės dėkojo už Simonai už dalinimąsi gerąja patirtimi.