Karjeros ugdymas

Karjeros specialistų tinklo vystymas

Projekto „Karjeros specialistų tinklo vystymas“ tikslas – užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose. 

Projekto metu numatoma vystyti karjeros specialistų tinklą ir užtikrinti karjeros konsultavimo paslaugų teikimą mokiniams. Projekto metu bus įdarbinti karjeros specialistai, teikiantys profesinio orientavimo paslaugas mokiniams bendrojo ugdymo mokyklose ar kitose švietimo įstaigose. Numatoma, kad 2023 m. pabaigoje švietimo įstaigose dirbs 380 karjeros specialistų. Profesinis orientavimas bus vykdomas teikiant ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugas.

Projekto trukmė – 2022 m. rugsėjo 13 d. – 2023 m. gruodžio 31 d.
Projekto finansavimo suma – 9 998 172,97 Eur 
Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.


Karjeros specialistai Kelmėje

Kelmės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama projektą „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas realioje ir virtualioje aplinkoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-735-02-0001), ugdymo karjerai funkciją perdavė Kelmės švietimo pagalbos tarnybai, kurioje nuo spalio mėnesio vidurio įdarbinti 4 pedagogai (karjeros specialisto pareigos). Funkcijai vykdyti skirta 2,8 etato. Karjeros specialistams priskirtos tam tikros ugdymo įstaigos. Lapkričio – gruodžio mėnesiais karjeros specialistai organizavo: klasės valandėles (40 – 579 mok.), integruotas pamokas (19 – 272 mok.), pamokas (20 – 349 mok.), grupines konsultacijas (31 – 372 mok.),  individualias konsultacijas (46 – 48 mok.), veiklinimą (ekskursijos, išvykos) (10 – 184 mok.) ir renginius (kontaktiniai, nuotoliniai) (9 – 239 mok.). Kaip matyti iš duomenų – populiariausios veiklos: klasės valandėlės ir grupinės konsultacijos.

Darbo rinkos kaita, sparti mokslo ir technologijų pažanga, reikalauja naujų kompetencijų ugdymo, kelia iššūkius kiekvienam žmogui atsižvelgti į karjeros pokyčius, identifikuoti naujas galimybes bei priimti svarbius sprendimus dar mokantis bendrojo ugdymo institucijoje.

Parengė tarnybos direktorės pavaduotoja D. Razminienė


Tytuvėnų gimnazijoje vykdomas projektas ,,Tūkstantmečio mokyklos II“’. Vykdant aktyvų ir kryptingą mokinių karjeros orientavimą II gb klasės gimnazistai vasario 29 d. vyko į ,,Karjeros dienoje 2024“’ Šiaulių technologijų mokymo centre. Mokiniai galėjo išbandyti save įvairiose veiklose, klausėsi paskaitų, sportavo, susipažino su centre ruošiamomis specialybėmis.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


2024 m. vasario 9 d. Klaipėdoje, Švyturio arenoje vyko studijų mugė „Studijų regata 2024“, kurioje dalyvavo ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai. Studijų regata 2024 – jau devintus metus organizuojama studijų mugė Klaipėdos mieste! Tai puiki proga susipažinti su studijų galimybėmis Klaipėdoje, pakalbinti aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovus ir jau dabar pradėti dėlioti ateities planus. Renginio kulminacija – Remis Retro.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Karjeros dienos, Aukuro pagrindinėje mokykloje, atgarsiai.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Specialios mokyklos mokiniai susipažino su tradiciniais amatais ir patys pabandė siuvėjo amato.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 5a klasės mokiniams vyko karjeros ugdymo klasės valandėlė „Mano vardo galia“. Gal mano vardas kažką reiškia? Kodėl tokį vardą man suteikė mano tėvai? Gal mano vardo raidės atitinka mano charakterio savybes, mano gebėjimus? Šiais ir panašiais klausimais vyko įdomi diskusija su mokiniais.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Karjeros dienos refleksija Tytuvėnų gimnazijoje. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Tytuvėnų gimnazijoje sausio 18 d. organizuota karjeros diena. Abiturientai lankėsi Kelmės rajono savivaldybėje, Kelmės sporto centre, atvirame jaunimo centre. 5a ir 6 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių apskrities Policijos muziejuje, Šiaulių dramos teatre, Baltų kultūros pažinimo centre. II ga, IIgb, IIIg klasių mokiniai susitiko su „Agrokoncerno GDP“ personalo ir projektų vadovė Onutė Verygaite, Kelmės visuomenės sveikatos biuro psichologė Kristina Šimkiene, žaidė žaidimus „Mano karjeros kelias“, „Profesijų labirintai“. 5b,Ig,8a,8b klasės dieną praleido Tytuvėnuose, lankėsi seniūnijoje, regioniniame parke, kultūros centre ir piligrimų centre. 7 klasės mokiniai lankėsi gėlių parduotuvėje, įmonėje ,,Vėjo pjūvis“, Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriuje. Dienos metu gimnazijos mokiniai susipažino su įstaigose ir įmonėse dirbančiųjų profesijomis iš arčiau.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos specialiųjų poreikių 5-11 klasių mokiniai vyko į ugdymo karjerai pažintinį veiklinimo vizitą. Mokiniai lankėsi Šiaulių gamykloje UAB Baltic vairas. Susipažino su dviračių gamyba, darbo specifika, profesijų įvairove.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


Kelmės „Aukuro” pagrindinės mokyklos mokinių prezidentė Aistė Jasulaitytė atliko apklausą „Karjeros ugdymas Kelmės „Aukuro” pagrindinėje mokykloje”. 2024-01-11 dieną įvyko apklausos pristatymas 7 – 10 klasių mokinių atstovams. Renginio metu mokyklos prezidentė supažindino su apklausos rezultatais ir išvadomis. Renginio dalyviai iki sausio 19 d. pasidalins žiniomis su klasės draugais.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Ig gimnazistai gruodžio 20 d. lankėsi Šiaulių lietuvių kalbos gestų vertėjų centre, dalyvavo edukacijoje, susipažino su gestų vertėjo darbo ypatumais, galimybėmis įgyti gestų vertėjo specialybę. Lankydamiesi geležinkelio muziejuje daug sužinojo apie šio darbo specifiką, apžiūrėjo ekspozicijas. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Šiandien, smalsūs Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos 2-3 klasių mokinukai, lydimi savo šaunių mokytojų, dalyvavo Kalėdinėje išvykoje į Šaukėnų duonos kepyklą, kurios produkcija jau žinoma visoje Lietuvoje. Mokiniai ne tik susipažino su duonos kepėjų darbo užkulisiais, bet ir draugiško kepyklos kolektyvo buvo pavaišinti saldainiais ir karšta, kvapnia, ką tik iš krosnies ištraukta duona.

Išvykos organizatorius Kelmės švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistas Valdas Kančauskas.


,,Kražantės“ progimnazijos 8b klasės mokiniai aplankė Vilnių, vaikštinėdami senamiesċio gatvėmis džiaugėsi papuošimais ir aptarė, kokios profesijos žmonės tai atliko. Po to vyko į Kauną, kur stebėjo krepšinio varžybas, grįždami namo mokiniai diskutavo, kad sportas – ne tik pomėgis, tačiau sunkus darbas.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


„Kražantės“ progimnazijos aštuntokai karjeros pamokoje gilinosi į savęs pažinimą.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


,,Kražantės” progimnazijos šeštos klasės mokiniai susipažino su karjeros planavimu ir ateities profesijomis.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Šiandien Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje vyko netradicinės pamokos. 3-4 klasių mokiniai buvo plačiau supažindinti su svarbia drono operatoriaus profesija. Kelmės švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistas Valdas Kančauskas ne tik parodė profesionalų droną, kuris labai sėkmingai naudojamas Ukrainos karių, fronte, bet ir praktiškai pristatė šio inovatyvaus prietaiso galimybes ir surengė nuotaikingą foto sesiją.

Karjeros specialistas Valdas Kančauskas


Gruodžio 4 d. Tytuvėnų gimnazijos 5a ir 5b klasės dalyvavo renginyje „Profesijų mozaika“.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Gruodžio 1 d.  Tytuvėnų IIga ir IIgb gimnazistai dalyvavo jaunimo verslumo renginyje poilsiavietėje „Nendrė“. Renginyje gimnazistai susipažino su verslu, verslo formomis, socialiniais verslais,  dalyvavo picų kepimo edukacijoje. Mokiniams apie poilsiavietę „Nendrė“ išsamiai papasakojo Vytautas Sirusas. Kelmės verslininkų asociacijos pirmininkas Alvydas Gerbenis papasakojo apie savo verslumą : autoservisą, prekybą biržoje, šilauogių auginimo verslą, atsakė į mokinių klausimus. Renginio organizatoriai Kelmės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušiene, 

Kelmės verslininkų asociacijos narys ir poilsio ir pramogų asociacijos “Nendrė”  pirmininkas Vytautas Sirusas ir Kelmės TVIC direktorė Vilija Virbickė. 

Karjeros koordinatorė Danutė Buivydienė 


Trečios klasės mokiniai papasakojo apie svajonių profesiją, ir susipažino su profesijomis.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


,,Kražantės” progimnazijos mokiniai susipažino su meno atstovais, jų specialybėmis ir darbo specifika.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Kražantės progimnazijos 8 ir 6 klasių mokiniai iš arti susipažino su virtuvės šefo profesija.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Galimybių  festivalis Šiauliuose

Lapkričio 22 d. gausus būrys mūsų mokyklos  vyresniųjų klasių mokinių dalyvavo Šiaulių regiono jaunimui skirtame renginyje „Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS“, kuris vyko Šiaulių  arenoje. Toks renginys organizuotas jau šeštą kartą. Dalyviai galėjo klausytis įkvepiančių pranešimų apie karjeros  ir studijų krypties pasirinkimo subtilybes, apie melagienų kultūrą, apie tai, kodėl inžinieriumi būti perspektyvu, girdėjo patarimų,  kaip nugalėti tinginystę ir rasti balansą. Jaunuoliai rinkosi  neformalias veiklas, ieškojo savęs siekdami  geriau suprasti  save,  diskutavo apie  poreikius, svajones ir galimybes. Renginio organizatoriai atskleidė dar nepažintų faktų apie Šiaulius, karjeros ir darbo perspektyvas. Mokiniai susidomėję klausėsi ir koncertų, ir  pranešimų, noriai  dalyvavo viktorinose, protų kovose. Tokie renginiai, anot projekto organizatorių Šiaulių valstybinės kolegijos,  privers jaunimą pagalvoti apie ateities kūrimą, svarbius asmeninius sprendimus.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Neapsisprendi, kurį karjeros kelią pasirinkti? Nori išsigryninti studijų kryptį, bet nežinai, nuo ko pradėti? Lapkričio 22d. Kražių gimnazistai vyko į Šiaulių arenoje organizuotą renginį asmuo ,,Galimybių festivalis Tavo PIN KODAS“. Mokiniai klausė  pranešimų, daugiau sužinojo apie karjeros ir studijų krypties pasirinkimo subtilybes. Mokiniai buvo motyvuojami atrasti karjeros kelią – geriau pažinti save, pajusti ir išsigryninti gebėjimus, potencialą, tinkamai pasirinkti studijų kryptį, susipažino su Šiaulių akademijos, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių technologijų mokymo centro studijų programomis.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


Užvenčio Šatrijos Raganosis gimnazijos 7 klasės mokiniai lapkričio 21 d. lankėsi Kaune. Gimnazistai aviacijos muziejuje išbandė save skrydžių pilotavimo simuliatoriuje. Susipažino su įvairiais lėktuvais. 6-ame forte turiningai praleido laiką karo technikos muziejuje. Keletą mokinių sudomino lakūno profesija. Dieną pabaigeme pabėgimo kambaryje.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


2023-11-13 d. klasės valandėlė su „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniais. Mokinių komandos surinko profesijų dėlionę, išsiaiškinome kokie daiktai būdingi duotos profesijos atstovams.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Lapkričio 14 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Vaiguvos skyriaus 1-4 klasių mokiniai dalyvavo veiklinimo išvykoje į Šiaulius. Mokiniai dalyvavo Šiaulių STEAM centro edukacinėje veikloje ,,Nepažintas mikropasaulis: pamatyk nematomą“. Mus supantis pasaulis labai platus, pradedant nuo mūsų aplinkoje esančių objektų, baigiant beribe Visata. Visi mus supančio pasaulio objektai sudaryti iš mikroobjektų – „mažų plytų“, sudarančių net pačią Visatą. Kaip pamatyti tai, kas nematoma? Norint įsiveržti į šią karalystę, reikalingi specialūs prietaisai. Veiklos metu mokiniai susipažino su mikroskopų sandara, jų rūšimis, mokėsi naudotis mikroskopu, praktiškai gamino didinimo sistemą. Stebėjo mikropreparatus ir kitus objektus pro skirtingus mikroskopus, analizavo ir lygino skirtingais mikroskopais gautus vaizdus. Mokiniai susipažino su tiriamaisiais darbais, mokslininko, tyrėjo darbu.

Po šio užsiėmimo mokiniai apsilankė Šiaulių geležinkelio muziejuje. Pradinukai susipažino su muziejaus istorija. Pagrindinės salės dalyje išdėstyti įrankiai ir prietaisai, kuriais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai: kelininkai, elektrikai, ryšininkai. Supažindinama su įvairių laikotarpių geležinkelininkų darbo specifika, uniformomis, jų detalėmis, apdovanojimais. Eksponuojamos ir geležinkelininkų laisvalaikio, kultūrinio gyvenimo, sporto akimirkos. Susipažino su šiandienos geležinkelio infrastruktūra, vieninteliu Šiaulių krašte veikiančiu geležinkelio maketu. Lauko ekspozicija skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais. Čia mokinius  pasitiko siaurojo geležinkelio garvežys PT-4–153 ir plačiojo geležinkelio garvežys L–0106, vikšrinės traktorių, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika. Vaikus sudomino nutiesta kelio atkarpa ant metalinių pabėgių, iešmų perjungimo mechanizmas, mediniai ryšių ir elektros stulpai, daug kitų eksponatų.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


Kelmės švietimo pagalbos tarnyboje spalio 26 d. vyko tarpmokyklinis renginys ,,Profesijų mozaika“. Džiugu, kad susibūrė bendrų interesų turintys, karjera besidomintys mokiniai iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ir šios gimnazijos Vaiguvos skyriaus, „Kražantės“ progimnazijos, Specialiosios mokyklos ir „Aukuro“ pagrindinės mokyklos.

Mokiniai puikiai paruošė namų darbus ir nuotaikingai prisistatė. Kūrybiškai atliko pantomimos užduotį, sprendė kryžiažodį ,,Kuo aš būsiu“. Komandų bendruomeniškumas atsiskleidė atliekant dėlionės ,,Atspėk profesiją“ užduotis: ,,Kas čia?“ ir ,,Atspėk koks žinomas žmogus yra pristatomas“.

Kūrybiškiausia ir aktyviausi – Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ,,Virėjų“ komanda.

Tarnybos direktorė Laura Šumskienė komandoms įteikė padėkos raštus ir saldžias dovanėles.


„Kražantės” progimnazijos septintokai susipažino su karjeros planavimu ir atsakė į savęs pažinimo testų klausimus.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Kražių Žygimanto Liuksmino  gimnazijos 7 klasės mokiniams spalio 25 d.  organizuota veiklinimo išvyka į Kelmę. Mokiniai apsilankė Kelmės krašto muziejuje. Susipažino su muziejininko darbu, lankėsi dvaro svirne ir dalyvavo edukacijoje ,,Indėnų buitis ir žaidimai“. Vyko į Kelmės Žemaitės biblioteką, apsilankė bibliotekos vaikų skyriuje ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, bibliotekininko darbu. Jaunimo erdvėje dalyvavo edukacinėje programoje ,,Animacija“.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


„Kražantės“ progimnazijos 5 klasės mokiniai lankėsi Ventės rage, kur susipažino su ornitologo profesija.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė.


Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos 5 klasės mokiniams spalio 11 d. organizuota veiklinimo išvyka į Kelmę. Mokiniai apsilankė Kelmės gyvūnų mylėtojų asociacijos prieglaudoje, atvežė dovanų globotiniams. Susipažino su prieglaudos darbu iš arčiau, maitino gyvūnėlius. Vyko į Kelmės Žemaitės biblioteką, apsilankė bibliotekos vaikų skyriuje ir susipažino su bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Jaunimo erdvėje dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žaidžiame televiziją“. Mokiniai turiningai praleido laiką ir susipažino su gyvūnų prižiūrėtojo ir bibliotekininko darbu.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Kelmės specialiosios mokyklos 7-8 ir 10 klasių mokiniai Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, Šiauliuose, susipažino su labai atsakinga karo lakūno profesija ir net išgirdo tikrų istorijų iš Lietuvos karių tarptautinės karinės misijos Afganistane. Be pasakojimo mokiniai turėjo galimybę iš labai arti pamatyti naujausią skraidymo techniką, bei išskleisti garsūjį, net 314 kvadratinių metrų dydžio ,,Pasaulio Taikos ir Laimės Angelo“ piešinį, perkeltą ant vėliavinio audinio, bei surengti improvizuotą tapybos darbų parodą. Išvykos organizatorius Kelmės Švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistas Valdas Kančauskas.


Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Vaiguvos skyriaus 1-4 klasių mokiniai spalio 3 d. vyko į Veislinių paukščių ir naminių gyvūnų ūkį „Raiba plunksna“. Ūkis įsikūręs 3 ha teritorijoje. Didžiausiame aptvare ganosi danieliai ir Dovydo elniai. Teritorijoje ganosi stručiai, veislinės avys ir ožkos, poniai, asiliukai ir gražuolės alpakos. „Raiboje plunksnoje“ daug naminių paukščių, kurių čia daugiau nei 20 veislių. Visą paukščių kolekciją nuo mažiausių papūgėlių iki didžiausių stručių sudaro apie 500 plunksnuočių. Įrengtas ir mažųjų graužikų kampelis, kurie patys mielai lipo ant mokinių rankų. „Raiba plunksna“ – tai zoo, kuris turi dideles erdves, žaidimų aikštelę, poilsio zonas ir puikiai pritaikytą aplinką ūkio gyventojams. Mokiniai puikiai praleido laiką, maitino gyvūnus, susipažino su darbais ūkyje, daug sužinojo ir pramogavo.

Karjeros konsultantė Danutė Buivydienė


Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto renginio, skirto Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, metu karjeros specialistas Valdas Kančauskas apdovanotas garbingu padėkos raštu už iniciatyvumą bei aktyvų bendradarbiavimą su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariatu.

Tai didžiulis Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariato ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės Valdo įvertinimas bei skatinimas ir toliau prisidėti prie visuomenės gerovės auginimo.

Karjeros specialistas Valdas Kančiauskas


„Kražantės“ progimnazijos būrys 7 klasės mokinių lankėsi Venspilio mokslo centrą VIZIUM Latvija, susipažino su kaimyninės šalies turizmo infrastruktūra.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


II g ir III g Tytuvėnų gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikime su Agrokoncerno GDP personalo vadovė Onutė Verygaite. Lektorė išsamiai papasakojo apie galimybes įsidarbinti Agrokoncerne baigus inžinierines studijas, apie paramą studijuojant, finansuojamas studijas, galimybes po studijų. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Ig klasės gimnazistai birželio 7 d. susipažino su ugniagesio-gelbėtojo ir policininko profesijomis, lankydamiesi Kelmės priešgaisrineje gelbėjimo tarnyboje ir Kelmės policijos komisariate. Kelmės PK veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušrinė Staševičienė išsamiai papasakojo ir parodė vaizdinę medžiagą apie mokymosi sąlygas, reikalavimus, galimybes tapti policininku. Kelmės PGT vyresnioji specialistė Inga Baltrušaitiene papasakojo apie galimybes įgyti ugniagesio-gelbėtojo specialybę, o  pamainos viršininkas Modestas Selemonavičius papasakojo apie ugniagesio-gelbėtojo darbą. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Birželio 2 d. Tytuvėnų gimnazijos 7a,8a,8b irgi organizavau ekskursiją (maršrutas Tytuvėnai – Dreverna-Juodkrante). Gimnazistai lankėsi Rundales rūmuose ir parke, susipažino su apželdintojo, muziejininko profesija. Bauskes pilyje turėjo galimybę susipažinti su rūbų dizainerio profesija. Bauskes automobilių muziejuje pažiūrėjo automobilių ir motociklų kolekciją, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su mechaniko profesija atlikdami uzduotis. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Gegužės 31 d. Tytuvėnų gimnazijos 4 B klasės mokiniai praleido turiningai lankydamiesi Šiaulių telefonijos muziejuje, baltų kultūros centre, dalyvaudami profesiniame veiklinime, edukacijose. Mokiniai lankėsi kino teatre, Dargaičių mini zoo.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Kražių Žygimanto Liauksmino 7 klasės mokiniai gegužės 24 d. susipažino su automechaniko, bibliotekininko, dailininko – animatoriaus specialybėmis. Mokiniai lankėsi servise „Girilis“, Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, jaunimo erdvėje „JIE“ dalyvavo edukacinėje programoje „Animacija“. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Užimtumo tarnybos vyr. Specialistė R. Daukšaitė ,,Kražantės” progimnazijos 8b klasės mokinius supažindino su savanorustės ir vasaros darbų reikalavimais.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Kelmės Švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialisto Valdo Kančausko organizuota edukacinė išvyka ,,Studentas vienai dienai“, KTU universitete.

Kelmės Jono Graičiūno ir Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijų mokiniai supažino su KTU universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto, studijų programomis, laboratorijomis, dalyvavo investavimo pamokoje „Tapk Wall Street‘o vilku“ kaip programos ,,Studentas vienai“ dienai dalyviai. Būsimieji studentai lankėsi vieninteliame šalyje tokio lygio Bloomberg terminale, kuris dar žinomas kaip “Bloomberg Professional Services”. Mokiniai per paskaitą sužinojo kaip plačiai pasaulyje naudojamas šis galingas programinis įrankis finansų pramonėje, siūlantis realaus laiko finansinius duomenis, naujienas ir analizę įvairių sričių, pavyzdžiui, finansų, investicijų ir prekybos, specialistams. Smalsūs ir motyvuoti edukacinės išvykos dalyviai susipažino kaip terminalo pagalba galima naudotis įvairiomis analitinėmis priemonėmis, įskaitant finansinius modelius, diagramų sudarymo galimybes ir techninės analizės rodiklius ir kaip šios priemonės padeda naudotojams analizuoti istorinius duomenis, nustatyti modelius ir priimti pagrįstus investicinius sprendimus. Po investavimo paskaitos vyko ekskursija po KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto biblioteką, kuriai sukako lygiai 100 metų, bei išklausė visų universiteto studijų programų pristatymą bei sužinojo apie stojimo, mokymosi, laisvalaikio universitete sąlygas. Po pristatymo pasitikrino žinias ką naujo sužinojo per šį vizitą.

Edukacinės išvykos organizatoriai Kelmės Švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistas Valdas Kančauskas ir KTU universitetas. 


Pakražančio, Tytuvėnų ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazistai vyko į policijos mokyklą. Mokiniai dalyvavo Lietuvos policijos mokyklos atvirų durų dienoje. 

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Pakražančio gimnazijoje gegužės 18 d. lankėsi Šiaulių regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyresnysis seržantas A. Navickis ir  kariai iš Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono. Abiturientai supažindinti su nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba, krašto apsaugos savanorių pajėgomis, jaunesniųjų karininkų vadų mokymais, kariūno profesija. Gimnazijos kiemelyje kariai demonstravo įvairius ginklus, kario amuniciją. Mokiniai galėjo palaikyti ginklus, pasimatuoti kario liemenę ir šalmą, užsidėti kareivišką kuprinę.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


6 klasės „Kražantės“ progimnazijos mokiniai susipažino su gelbėjimo tarnybų atliekamais darbais, profesijomis.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Smalsūs ir šaunūs Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos pirmokai per integruotas profesinio orientavimo pamokas išgirdo pasakojimą apie ateityje labai svarbią drono operatoriaus profesiją, piešė ,,linksmąjį droną“ bei surengė piešinukų parodėlę, patys išbandė kaip valdoma ši sudėtinga techninė priemonė, fotografavo savo gimtąjį miestuką iš paukščio skrydžio ir mokėsi pasislėpti nuo akylos drono kameros akies… 😄
Integruotos pamokos organizatorius Kelmės Švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistas Valdas Kančauskas. Fotografijų autorė kūrybiška Šaukėnų gimnazijos pirmokų mokytoja Ligita Pluščiauskienė.

Karjeros specialistas Valdas Kančauskas


Tytuvėnų gimnazijos 4b klasės mokiniai gegužės 15 d. dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Kelmę. Mokiniai lankėsi Kelmės priešgaisrineje gelbėjimo tarnyboje, Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, Kelmės krašto muziejuje. Dalyvavo edukacinėse veiklose, pasigrožėjo Gryžuvos upės atodanga ir užkopė ant Kubilių piliakalnio.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Gegužės 10 d. Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos spec. poreikių 6-9 klasių mokiniai vyko į Raseinių rajoną. Mokiniai lankydamiesi UAB Danspin, Raseinių krašto muziejuje iš arčiau susipažino su karšėjo, rinčiuotojo, verpėjo, laboranto, muziejininko specialybėmis. Gamykloje mokiniai apsilankė cechuose, stebėjo verpalų gamybos procesą, lankėsi tyrimų laboratorijoje. Pabaigoje atidžiausiai klausę buvo apdovanoti prizais. Visi buvome pavaišinti spurgomis ir kompotu. Raseinių krašto muziejuje susipažinome su krašto istorija. Kelionės pabaigoje užsukome paskanauti Viduklės koldūnų.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos 2-3 klasėse vyko integruotos karjeros veiklinimo pamokos, per kurias mokiniai buvo supažindinti su labai svarbia drono operatoriaus specialybe. Mokiniai pirmą kartą ,,vairavo” profesionalų droną ir užfiksavo fotografijose savo jaukų miestuką iš paukščio skrydžio bei bandė palenktyniauti su šia technine priemone. Dronų operatoriai jau dabar gali dirbti įvairiose srityse, tokiose kaip žemės ūkis, miškininkystė, statyba, reportažų filmavimas, reklamos kūrimas ir kt. Jie gali būti samdomi tiesiogiai arba dirbti kaip laisvai samdomi darbuotojai.

Integruotos pamokos organizatorius Kelmės Švietimo pagalbos karjeros specialistas Valdas Kančauskas Dėkojame Šaukėnų gimnazijos bendruomenei už bendradarbiavimą!


Gegužės 5 d. Tytuvėnų gimnazijos 5a klasės mokiniai dalyvavo dienoje ,,Pasimatuok profesiją“. Mokiniai vyko į Kelmę, lankėsi priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, policijos komisariate, bibliotekoje, jaunimo erdvėje ,,JIE“. Buvo ugdomos  mokinių bendravimo, komunikavimo, pažinimo kompetencijos. Mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo, policininko, bibliotekininko profesijomis iš arčiau, sužinodami  apie priešgaisrinės tarnybos, policijos, bibliotekos darbą, teikiamas paslaugas.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


Kražantės mokiniai susipažino su modernaus ūkio darbais ir rūpesčiais.

Karjeros specialistė Daiva Vaičiulienė


Gegužės 2 d. Užvenčio gimnazijos 7 klasės mokiniai turiningai praleido dieną. Mokiniai lankėsi Baltų kultūros centre, Policijos muziejuje ir Frenkelio viloje. Mokiniai iš arčiau susipažino su muziejininko, gido, policininko profesijomis; sužinojo, kokius darbus dirbo senovės baltų gentys.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė


2023 m. gegužės 2 d. Kelmės „Aukuro” pagrindinėje mokykloje vyko integruotos karjeros ugdymo pamokos. 8 – 10 klasių mokiniams pamokas vedė Šiaulių jaunimo užimtumo skyriaus specialistės.

Karjeros specialistas Svajūnas Rasickas


Kelmės rajono Pakražančio gimnazijos 5-6 klasių mokiniai baladžio 27 d. turiningai praleido Kelmėje. Mokiniai lankėsi Kelmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, policijoje  viešojoje bibliotekoje. Jaunuoliai susipa-ino su ugniagesio gelbėtojo specialybe, policininko ir bibliotekininko darbu; dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žaidžiame televiziją“.

Karjeros specialistė Danutė Buivydienė