Kelmės rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus grupių ir 1–4 klasių mokinių patyriminės – kūrybinės dirbtuvės ,,Draugystės bokštas“

Kovo 24 dieną septynios Kelmės rajono ugdymo įstaigų mokinių komandos rinkosi į nuotolines patyrimines – kūrybines dirbtuves ,,Draugystės bokštas“. Renginys buvo skirtas priešmokyklinio amžiaus grupių ir 1-4 klasių mokiniams.

Patyriminių – kūrybinių dirbtuvių tikslas: ugdyti mokinių saviraišką, įsitraukimą atliekant  komandinį kūrybinį darbą, taip patiriant atradimo džiaugsmą bei pasitenkinimą bendravimu ir kūryba veiklos metu. Dirbtuvėse ugdytas poreikis bendrauti, bendradarbiauti ir lavinti kalbinius gebėjimus;  stiprintas mokinių gebėjimas dalintis savo idėjomis ir kartu veikti su bendraamžiais;  skatintas tikslingas IT technologijų naudojimas bei Kelmės rajono ugdymo įstaigų mokinių ir  pedagogų bendravimas ir bendradarbiavimas.

Patyrimines – kūrybines dirbtuves organizavo Kelmės rajono ugdymo įstaigų socialinių pedagogų  metodinis būrelis ir Kelmės švietimo pagalbos tarnyba.

Renginys prasidėjo sveikinimo žodžiu visoms renginyje dalyvaujančioms komandoms: Kelmės ,,Kūlverstuko“ ir ,,Ąžuoliuko“ lopšelių – darželių, Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus, Kelmės specialiosios, Kelmės ,,Aukuro“ pagrindinės mokyklos ir dviems komandoms iš Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos bei jos Vaiguvos Vlado Šimkaus skyriaus. Komandos prisistatė ir, įgarsinus užduotį, ėmėsi kūrybinio sumanymo įgyvendinimo. ,,Draugystės bokšto“ statybai naudotos: medinės ir spalvotos lego kaladėlės, dideli ir minkšti kubai, įvairūs konstruktoriai, popierius ir kt. Pažymėtina, kad ,,statybines“ priemones rinkosi pačios komandos.

Džiugina tai, kad ,,statybų“ metu mokiniai nestokojo gerų emocijų, kruopščiai ir atsakingai dirbo, džiaugėsi galėdami bendrauti vienas su kitu, išsakyti savo mintis ir įnešti savo indėlį į galutinį rezultatą. Statydami draugystės bokštą mokiniai ir mokytojai, socialiniai pedagogai kalbėjosi apie teigiamas emocijas, kurios turėtų gyventi kiekvienoje klasėje, ko reikia, kad bokšto gyventojai jaustųsi saugūs ir laimingi.

Tiek mokytojai, tiek mokiniai pristatydami ,,Draugystės bokštus“ sakė – ,,Draugystė, tai mūsų tarpusavio santykių rišančioji grandis. Ji gyvena kiekviename iš mūsų ir kiekvienas ja turime rūpintis“. ,,Draugystė gyvena bokšto viduje. Ją saugo labai trapus statinys – tai mūsų gražūs palaikantys žodžiai, mūsų meilė, apkabinimai ir visa, kas stiprina draugystę“. ,,Reikia vieni kitiems daugiau šypsotis, būti draugiškiems, ištiesti pagalbos ranką“.

Trisdešimt penkiems patyriminėse – kūrybinėse dirbtuvėse ,,Draugystės bokštas“ dalyvavusiems mokiniams buvo įdomu statyti bokštą, matyti save ir kitus kuriančius bendraamžius kompiuterio ekrane. Net ir mažieji priešmokyklinukai nepavargo, smalsiai stebėjo ekrane savo bendraamžius,  kantriai kūrė ir drąsiai dalijosi įspūdžiais bei džiaugėsi idėja.

Komandos apdovanotos Kelmės rajono ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinio būrelio padėkomis. Kelmės rajono ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Dalia Orlakienė