Vokiečių kaip antrosios užsienio kalbos mokymas: geroji patirtis

Lapkričio 19 d.  Kelmės ir  Raseinių rajonų vokiečių  kalbos mokytojai dalyvavo nuotoliniame gerosios patirties renginyje „Vokiečių kaip antrosios užsienio kalbos mokymas: geroji patirtis“. Pasisakė Kelmės r. savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė D. Stonienė. Ji pasakojo, kad prieš 22 metus į Kelmę atvyko svečiai iš  Vokietijos  ir iki pat šios dienos visos jų pastangos į nukreiptos švietimą ir  pagalbą rajono mokytojams. Šios veikos tikslas – padėti mokiniams  kuo geriau išmokti vokiečių kalbą, kai nėra kalbinės aplinkos.

Pasisakė Pakražančio gimnazijos direktorės pavaduotoja, vokiečių kalbos mokytoja V. Milkintaitė. Ji kalbėjo apie motyvuojančią mokymo programą vaikams nuo 6 iki 8 metų „Hans Haseׅ“   Šios programos esmė – padėti tvirtus pagrindus tolimesniam vokiečių kalbos mokymuisi pradinėje mokykloje.

„Aukuro“ pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė V. Truncienė, pasakojo apie ilgą ir sunkų kelią, kurį teko nueiti, kad šiandien galėtume girtis labai gerais rezultatais, laikant A1, A2, B1 egzaminus ir siekiat tarptautinio sertifikato. Buvo paminėtos kasmet organizuojamos Vokiečių kalbos šventės, olimpiados,  stovyklos 6-7 klasių mokiniams, išvykos  į Vokietijos miestus.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė R. Andriuškienė kalbėjo, jog J. Graičiūno gimnazija 2017-2018 m. m. gavo DSD1 vokiečių kalbos diplomo mokyklos statusą. DSD1 egzaminas- tai tarptautinis vokiečių kalbos egzaminas, kurį kasmet laiko Lietuvos devintokai. Yra du pasiekimo lygiai: A2 ir B1. Jei egzaminas išlaikytas B1 lygiu, galima studijuoti Vokietijos kolegijose.

Raseinių r. Šiluvos gimnazijos mokytoja J. Nyderienė pasakojo apie kasmetinį renginį Martyno dienos paminėjimą ir Žibintų šventę Šiluvoje, į kurią mokiniai atvyksta ir  iš Kelmės mokyklų.