Gerosios patirties seminaras „Knygų rišimas ir dekoravimas pagal japonų technologiją“

2021 m. rugsėjo 24 d. rajono ugdymo įstaigų dailės mokytojai rinkosi į būrelio metodinį pasitarimą Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje. Būrelio narius su nauja mokslo metų pradžia pasveikino gimnazijos direktorius A. Pumputis,  palinkėjo kūrybiškų vaikų ir gerų rezultatų.

Aptarę 2021-2022 m. m. veiklas, išsirinkome naują būrelio pirmininkę – Užvenčio Šatrijos Raganos dailės mokytoją Simoną Tekorienę, kuri vedė ilgalaikės programos „Įvairių priemonių panaudojimas dailės ugdymui“ gerosios patirties seminarą „Knygų rišimas ir dekoravimas pagal japonų technologiją“. Susipažinę su teorija, visa tai išbandėme praktiškai.

Kadangi dailės mokytojo kasdienybė neatsiejama nuo įdomių, netradicinių mokymo būdų ir formų – jis privalo ne tik išmanyti dailės istoriją ar spalvų liejimo technikas. Tai mokytojas eruditas, kuris tobulėja nuolat. Būtent tokie užsiėmimai, kur dailės mokytojai bendrauja, lankosi užsiėmimuose, parodose – tai pats geriausias kvalifikacijos kėlimas. Ne išimtis buvo ir ši diena: po seminaro lankėmės Užvenčio kraštotyros muziejuje, pasiklausę muziejininkės M. Knyzelienės pasakojimo apie Šatrijos Raganos gyvenimą ir kūrybą, pažiūrėję gimnazijos mokinių sukurtą filmuką, apie žmones garsinusius Užvenčio kraštą, pasižvalgėme po muziejaus ekspoziciją. Pasigrožėjome šiuo metu eksponuojama dailininkės, keramikės Irenos Šliuželienės piešinių paroda „Daina rankoms“. Bitininko namelyje pamatėme novatorišką meno išraišką: rašytojos Šatrijos Raganos laiškai atgijo audiovizualine instaliacija „Toks jausmas, tartum važiuočiau namo“.
Renginys baigėsi Užvenčio kultūros centre, kur šiuo metu eksponuojami dailininko Moncevičiaus-Mončio kūriniai.

Nors buvo penktadienis, šešta valanda vakaro, lijo lietus ir buvo šalta – nuotaika buvo puiki, nes žinojome, kad patobulėjome profesionaliai ir praturtėjome dvasiškai.