Išvyka į Kelmės rajono priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą bei Policijos komisariatą

Š. m. kovo 20 d. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos aštuntos klasės mokiniai lankėsi Kelmės rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje bei Policijos komisariate, kur mokiniai susipažino su gaisrininko bei policijos darbuotojų darbo specifika.

Į komisariatą atvykusius vaikus  pasitiko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušrinė Staševičienė, kuri supažindino  su policininko profesija: kodėl ji yra labai svarbi ir atsakinga, kaip reikia pasiruošti, norint dirbti šį darbą, kokia yra darbo specifika, kaip galima tapti policijos pareigūnu. Vaikai sužinojo, kad policijos darbuotojas turi būti ne tik fiziškai stiprus, bet ir nepriekaištingos reputacijos.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vaikus pasitiko Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Šarūnas Turskis. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie ugniagesio darbą: kokie pavojai tyko, per kiek laiko turi pasiruošti, apsirengti gaisrininko drabužius ir išvykti gesinti gaisro. Priminė kaip reikia saugiai elgtis su elektros prietaisais bei kaip ir kada reikia pakrauti mobilius telefonus ir kompiuterius, kokių priemonių imtis ir kur kreiptis, kilus gaisrui ar esant jo pavojui, norint sulaukti gaisrininkų pagalbos. Taip pat vyresnysis specialistas papasakojo mokiniams kaip galima įgyti ugniagesio profesiją, kokio fizinio pasirengimo, kokių asmeninių savybių reikia, kur mokytis norint tapti ugniagesiu gelbėtoju. Įdomiausia išvykos dalis mokiniams buvo pažintis su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliais ir visa reikalinga įranga užgesinti gaisrams ir gelbėti žmonėms, patekusiems į avarijas. Gaisrinės darbuotojai parodė gelbėtojų apsauginius, karščiui atsparius rūbus, leido palaikyti įrankius, užsidėti šalmus, apžiūrėti darbo priemones, įlipti į automobilių vidų.

Karjeros specialistė Ilona Kučinskienė