Kelmės TAU studentų išvyką į Zanavykų kraštą

Kelmės TAU keliautojai kantriai laukė ir sulaukė saulėtos liepos septintosios dienos –  išvykos į Zanavykų kraštą. Pirmasis kelionės sustojimas – senovinės technikos muziejus Smalininkuose, gerokai nustebino jo įkūrėjas, buvęs Gedimino technikos universiteto dėstytojas Justinas Stonys, surinktų eksponatų gausumu.

Šakiuose  kelmiškius pasitiko gidė,  Šakių TAU kalbų fakulteto dekanė  Danutė Anulienė. Keičiasi ir gražėja miestas, antras pagal dydį Suvalkijoje. Daug egzotikos suteikia viduryje miesto telkšantis ežeras. Puikiai sutvarkyta, šviesi miesto centrinė aikštė ir nuostabus fontanas, padabintas arka su daugybe varinių varpų ir varpelių. Gražiai pritapęs prie aplinkos skverelyje prie ežero paminklas Vincui Kudirkai.

Pakeliui į Kudirkos Naumiestį aplankyta kalbininko Jono Jablonskio  tėvonija Rygiškiuose, išklausyta puiki pamokėlė apie Joną Jablonskį, kuris visą savo gyvenimą, net kai jau nebegalėjo vaikščioti, atidavė mūsų nuostabiai ir pačių seniausių kalbų gretose tebesipuikuojančiai lietuvių kalbai.

Kelmės TAU studentai šiltai sutikti muziejaus darbuotojų  Lietuvos himno sostinėje – Kudirkos Naumiestyje. Ypatingi išgyvenimai  prie didžio tautos žadintojo – Vinco Kudirkos- kapo, sužinota daug naujo apie tolimą šalies miestelį,  didelį įspūdį paliko nenaudojamas metalinis tiltas per Šešupę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos siena su Rusijos Federacija. Liūdna buvo nuo tilto žvelgti į beveik ranka pasiekiamą žemę, kurią vadinome Mažąja Lietuva, klausytis gidės pasakojimo apie anapus upės buvusį gražų Širvintos miestelį, iki pamatų sugriautą ir po karo neatstatytą. Simboliška, jog čia lankėmės tik ką  atšventę Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną. Tiltas kaip simbolis: čia laisvė, šviesa, demokratija, o anapus – šalis, iš kurios gniaužtų prieš 30 metų išsivadavome.

Iš ekskursijos keliauninkai grįžo pavargę, tačiau dvasiškai praturtėję, kupini naujų, teigiamų emocijų. Už šią neeilinę išvyką  dėkingi Kelmės TAU kraštotyros ir turizmo fakulteto vadovui Algimantui Armaliui bei Kelmės TAU kuratorei Janinai Každailienei.