Kelmės miesto bendruomenė 2026-2028 metais įgyvendina projektą „Neatrasta bendrystė“

Gegužės 20 d. Kelmės švietimo pagalbos tarnyboje įvyko pirmieji projekto mokymai – Kūrybinės dirbtuvės „Meno terapija“, kurių tikslas – ugdyti vyresnio amžiaus asmenų emocinę gerovę ir savivertę, taikant kūrybines saviraiškos formas, skatinančias emocijų atpažinimą, atsipalaidavimą ir pozityvų savęs vertinimą. Dirbtuves koordinavo Irutė Bogušė, Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytoja, Kelmės švietimo pagalbos tarnybos dailės terapijos specialistė.

Kūrybiškumo netrūko nei lektorei, nei dalyviams: mintys ir problemos tapo spalvomis, teptuko šokis leido vaizdus ir istorijas perteikti iš širdies, spalvų žaismas ant stiklo plėtojo bendrystę, keliaujantis piešinys kūrė naujai gimstančią istoriją… Būta visko: juoko ir ašarų, jautrių prisiminimų ir netikėtų atradimų, tylos akimirkų ir nuoširdaus bendravimo, drąsos atsiverti bei vidinės ramybės paieškų.

Refleksijos metu vyravo mintys apie bendrystės svarbą tarp skirtingų nevyriausybinių organizacijų. Dalyviai akcentavo, kad tokios veiklos ne tik stiprina emocinę savijautą, bet ir kuria artimesnius tarpusavio ryšius, skatina pažinti vieniems kitus, dalintis patirtimis bei idėjomis. Buvo pastebėta, kad bendros kūrybinės veiklos mažina socialinę atskirtį, telkia bendruomenę ir suteikia daugiau pasitikėjimo bendradarbiauti ateities iniciatyvose.

Partneriai:

Viešoji įstaiga Kelmės aklųjų ir silpnaregių centras

Kelmės rajono senjorų bendruomenė „Artimi”

Kelmės švietimo pagalbos tarnyba

Lietuvos diabeto asociacijos Kelmės diabeto klubas „Diabetas ABC”

Projektas prisideda prie Kelmės miesto vietos veiklos grupės 2023–2029 metų vietos plėtros strategijos 1 uždavinio – išplėsti Kelmės mieste teikiamų socialinių bei sociokultūrinių paslaugų prieinamumą – ir 1.1.1 veiksmo – gyventojų poreikius atitinkančių socialinių paslaugų plėtros.