Šaukėnų gimnazijos penktokai matavosi ugniagesio gelbėtojo profesiją

Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos penktokai gegužės 13 d. dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmime Kelmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Grįžę iš išvykos, mokiniai dalinosi ryškiausiais įspūdžiais, kurie jiems įstrigo ilgam.

Didžiausią įspūdį penktokams paliko ugniagesių darbo tempas ir disciplina. Mokiniai sužinojo, kad gavus iškvietimą ugniagesiai privalo apsirengti ir išvykti į įvykio vietą vos per 1 minutę. Keletas drąsiausių penktokų patys išbandė specialiąją aprangą ir sunkius deguonies balionus, su kuriais gelbėtojai eina į ugnį. Visi vieningai pritarė – ši ekipiruotė yra neįtikėtinai sunki.

Mokinius nustebino ir techniniai faktai. Jie sužinojo, kad gaisrinės mašinos didžiulis vandens bakas gali būti išleidžiamas vos per 10 minučių. Penktokai suprato, kad ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka įvairius kitus sudėtingus gelbėjimo darbus. Ši išvyka leido iš arti pažinti pasiaukojamą ir atsakingą gelbėtojų kasdienybę.

Rožė Šimkuvienė, karjeros specialistė