Šaukėnų Vlado Pūtvio-Pūtvinskio gimnazijos šeštos klasės mokiniai lankėsi Kelmės rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Š. m. gegužės 13 d. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Pūtvinskio gimnazijos šeštos klasės mokiniai lankėsi Kelmės rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo   darbo specifika.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vaikus pasitiko Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Šarūnas Turskis. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie ugniagesio darbą: kokie pavojai tyko, per kiek laiko turi pasiruošti, apsirengti gaisrininko drabužius ir išvykti gesinti gaisro. Šarūnas Turskis priminė kaip reikia saugiai elgtis su elektros prietaisais bei kaip ir kada reikia pakrauti mobilius telefonus ir kompiuterius, kokių priemonių imtis ir kur kreiptis, kilus gaisrui ar esant jo pavojui, norint sulaukti gaisrininkų pagalbos. Taip pat vyresnysis specialistas papasakojo mokiniams kur ir kaip galima įgyti ugniagesio profesiją, kokio fizinio pasirengimo, kokių asmeninių savybių reikia norint tapti ugniagesiu gelbėtoju. Įdomiausia išvykos dalis mokiniams buvo pažintis su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliais ir visa reikalinga įranga užgesinti gaisrams ir gelbėti žmonėms. Gaisrinės darbuotojai supažindino kokia įranga ir technika yra gaisrinės automobilyje, pademonstravo trisdešimties metrų ilgio kopėčias. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti iš arti ir net pasimatuoti gelbėtojų apsauginius, karščiui atsparius rūbus. Mokiniams buvo leista išbandyti  kvėpavimo įrangą užsidėti šalmus, įlipti į gaisrinės  automobilio vidų.

Ugniagesys gelbėtojas – didžiausią visuomenės pasitikėjimą kelianti profesija. Tad jei esate ryžtingi ir drąsūs, norite padėti kitiems galite tapti ugniagesiu gelbėtoju.

Karjeros specialistė Ilona Kučinskienė